حس بستنی ؛ درباره یکی از افتخارآمیزترین اتفاقات مملکت که چشم بدخواهان را کور کرد!

Rating: ۴.۸/۵. From 3 votes.
Please wait...

دیروز یکی از بزرگترین افتخارات کشور رخ داد. افتخاری که بار دیگر نام ایران را بر سر زبان ها انداخت. بخشی از رسانه های خارجی از سر حسادت این خبر را پوشش ندادند اما بخش دیگرشان نتوانستند این اتفاق عظیم را پنهان کنند. مهم نیست که متوجه نشدید مهم این است که در تاریخ ثبت شد. همانطور که اعلام شد در کتاب گینس هم نوشتند. در نتیجه خیلی مهم بود. چون روز قیامت که برپا شود گینس را می آورند و از او می پرسند کتابت چیست؟ آنجاست که قدر کتاب گینس مشخص می شود. در آخرت که هیچ در دنیا ارزش ها را بر اساس گینس تقسیم می کنند. کسی که نامش در گینس باشد “افتخار” دارد و این خیلی مهم است. خیلی.
دیروز اتفاق مهمی رخ داد. یک افتخار به وقوع پیوست. در میدان رقابت سنگین و شدیدی کشور ما کشور قهرمانان و پهلوانان، کشور رستم، کشور هنرمندان گمنام، کشور تاریخ ساز و تمدن پرور ایران افتخاربزرگترین بستنی دنیا را به نام خود ثبت نمود. بزرگترین بستنی دنیا. کوردلان مردند، بداندیشان خشکیدند و سیه فکران ترکیدند از این افتخار. ما هم به نوبه خود به قهرمانان و پهلوانان و رستم عزیز و هنرمندان گمنام و تاریخ و تمدن تبریک عرض می کنیم. کم نیست. شوخی است مگر. یک میلیارد تومان هزینه برده است. البته می ارزد. افتخار می دانی یعنی چه؟ کتابت چیست؟

بزرگترین بستنی دنیا در ایران
اما از آنجا که همیشه این میان هستند کسانی که خیانت کارانه کام همگی را تلخ می کنند شنیدیم که با تعجب می گویند:” یک میلیارد تومان ؟” بله یک میلیارد تومان. نمی ارزد به افتخارش؟ نمی فهمند. یک میلیارد را که دور نریخته اند. بستنی ها را بین هفت خیریه تقسیم کرده اند. چرا که اینجا سرزمین پوریای ولی است. پهلوانان نمرده اند، زنده اند و بستنی فروش شده اند. دل تمام بچه های خیریه شاد شد. دختران خیریه می توانند به جای غصه خوردن برای جهیزیه بستنی بخورند. به پدرشان هم بدهند. زیاد است. به هرخیریه بیشتر از صد میلیون تومان بستنی می رسد. هست. صرفه جویی نکنند. بستنی شیر دارد برای رشد بسیار خوب است و جایگزین مناسبی برای نان شب است.
اصلا به شما چه؟ پول بیت المال که نبوده است. یک شرکت خصوصی خواسته پولش را به جای آتش زدن یخ بزند بستنی کند. میدانید بقیه بستنی فروش ها و غیره چه هزینه هایی برای تبلیغات تلوزیونی و غیره می دهند و غیره. دم این یکی گرم که افتخار هم کسب کرد. ممکن است راه های دیگری هم برای تبلیغ باشد. سرمایه گذاری تبلیغاتی روی پهپاد و رویان و … همه خوب است ولی افتخار ندارد. نمی فهمی افتخار چیست. حس خوبی نداری از دیروز تا حالا؟

...  مصائب سیاسی کلمه ؛ غربت معنا و کلمه در سیاست دولت ها

 

Rating: ۴.۸/۵. From 3 votes.
Please wait...
به اشتراک بگذارید!

مطالب مرتبط

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
بدون نام Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
بدون نام
Guest

من توصیه میکنم بجای اینکه پول مملکت رو بدن برای مسلمونای غزه و لبنان و سوریه که بخوان اونا رو از کشته شدن نجات بدن، بیان همون پولا رو بدن برای ساخت بزرگترین شیرموز دنیا، وسیع ترین لواشک کهکشان یا مثلا طولانی ترین چوب شور!!

بدون نام
Guest

منم توصیه میکنم پول برای انسان باید خرج شود ،نه برای تمایلات نفسانی
اگر جنبه اسلامی را کنار بگزاریم و انسانی نگاه کنیم ، آیا افرادی که دارند در غزه ،لبنان و سوریه کشته میشوند انسان هستند یا نه؟!!
آیا حفظ جان انسان مهم تر است یا ثبت رکورد گینس ؟!!