پول کثیف ؛ صادرات سیگار؟

Rating: 5.0. From 2 votes.
Please wait...

جمهوري اسلامي ايران سيگار صادر مي كند” اين خبري بود كه رييس دخانيات با افتحار هرچه تمام تر اعلام كرد. او اين دستاورد بشري را در سال حماسه اقتصادي يك موفقيت جدي مي داند. سيگار و دخانيات مجموعه اي هستند بسيار پرفايده و بقول رييس: “صنعت دخانيات”. خودماني اش يعني پول دارد.

البته يك ضررهايي نيز دارد. منتها حسن بزرگش آن است تقریباً سودش دربست براي فروشنده و ضرر هايش براي خريدار است.  بد است دلار مي آيد؟ يعني به قول رييس ارزآوري دارد. تقويت ارز ملي بد است؟ ببين دنيا كجاست ما كجاييم؟ تازه دير هم شده!

Smoking-can-cause-several-diseases-2
نگران ضررهايش هم نباش. چه اشكال دارد؟ تا كي آنها جوانان چون دسته گل ما را گير بيندازند و تلكه شان كنند. اين بار ما پولشان را مي گيريم و جوانان نامردشان را هم مي گذاريم سركار. ما قوي مي شويم و آنها ضعيف. بد است؟ اگر دقيق باشي حماسه سياسي است در كنار حماسه اقتصادي!

th5
حالا درست است كه عراق بدبخت و سوريه بيچاره و لبنان تكه پاره و افغانستان خاك آلود و مصر و اردن كه هيچ يك هم مسلمان نيستند، هدف اوليه صادرات ما هستند ولي در قدم هاي بعدي اروپايي ها را بيچاره مي كنيم. اتفاقا ما با كشورهاي هم سايه اشتراكات فرهنگي داريم درنتيجه مي توانيم اشتراكات بي فرهنگي هم داشته باشيم.

ss
صنعت نانو را هم آورده ايم توي لوله سيگار. دانشمندان را گذاشته ايم توي اين كار تا سيگارهايي بهتر بسازيم و بهتر دود شود و خيلي هنر كنيم از هزاران بيماري ناشي از سيگار چندتايي را كمرنگ كنيم. علم يعني همين.
توي مناطق محروم كارخانه سيگار زده ايم و اشتغال زايي ايجاد كرده ايم. جوان آن منطقه محروم اگر ما نبوديم سيگاري نمي شد؟

...  هندوستان بیرون از قاب

430170_wURyoE2e

Rating: 5.0. From 2 votes.
Please wait...
به اشتراک بگذارید!

همچنین ممکن است بپسندید ...

Leave a Reply

2 Comments on "پول کثیف ؛ صادرات سیگار؟"

avatar
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
بدون نام
Guest

با سلام مطالبتون عالی بود ، یه سری با تفنگ به جون جوانها می افتند، برخی با تهاجم فرهنگی واینها هم با سیگار ، آخه نامردا چرا به خاطر جیبتون جوان مردم رو بدبخت می کنید ، تازه افتخار می کنند که شرکت سیگارت بهمن افتتاح شده ، روتون میشه این حرف رو بزنید ، کدوم مجوزی این همه اجازه باز کردن مغازه های دخانیات رو داده ، آمریکا یا دوستان آمریکا ، درآمدتون گوارای وجودتون

رییس
Admin

متشکرم