پول کثیف ؛ صادرات سیگار؟

Rating: ۵.۰/۵. From 2 votes.
Please wait...

جمهوری اسلامی ایران سیگار صادر می کند” این خبری بود که رییس دخانیات با افتحار هرچه تمام تر اعلام کرد. او این دستاورد بشری را در سال حماسه اقتصادی یک موفقیت جدی می داند. سیگار و دخانیات مجموعه ای هستند بسیار پرفایده و بقول رییس: “صنعت دخانیات”. خودمانی اش یعنی پول دارد.

البته یک ضررهایی نیز دارد. منتها حسن بزرگش آن است تقریباً سودش دربست برای فروشنده و ضرر هایش برای خریدار است.  بد است دلار می آید؟ یعنی به قول رییس ارزآوری دارد. تقویت ارز ملی بد است؟ ببین دنیا کجاست ما کجاییم؟ تازه دیر هم شده!

Smoking-can-cause-several-diseases-2
نگران ضررهایش هم نباش. چه اشکال دارد؟ تا کی آنها جوانان چون دسته گل ما را گیر بیندازند و تلکه شان کنند. این بار ما پولشان را می گیریم و جوانان نامردشان را هم می گذاریم سرکار. ما قوی می شویم و آنها ضعیف. بد است؟ اگر دقیق باشی حماسه سیاسی است در کنار حماسه اقتصادی!

th5
حالا درست است که عراق بدبخت و سوریه بیچاره و لبنان تکه پاره و افغانستان خاک آلود و مصر و اردن که هیچ یک هم مسلمان نیستند، هدف اولیه صادرات ما هستند ولی در قدم های بعدی اروپایی ها را بیچاره می کنیم. اتفاقا ما با کشورهای هم سایه اشتراکات فرهنگی داریم درنتیجه می توانیم اشتراکات بی فرهنگی هم داشته باشیم.

ss
صنعت نانو را هم آورده ایم توی لوله سیگار. دانشمندان را گذاشته ایم توی این کار تا سیگارهایی بهتر بسازیم و بهتر دود شود و خیلی هنر کنیم از هزاران بیماری ناشی از سیگار چندتایی را کمرنگ کنیم. علم یعنی همین.
توی مناطق محروم کارخانه سیگار زده ایم و اشتغال زایی ایجاد کرده ایم. جوان آن منطقه محروم اگر ما نبودیم سیگاری نمی شد؟

...  شبکه انقلابی ها یا انقلاب شبکه ای؟ ؛ چگونه شبکه افق می تواند به ضد خودش تبدیل شود؟

430170_wURyoE2e

Rating: ۵.۰/۵. From 2 votes.
Please wait...
به اشتراک بگذارید!

مطالب مرتبط

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
کاوهبدون نام Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
بدون نام
Guest

با سلام مطالبتون عالی بود ، یه سری با تفنگ به جون جوانها می افتند، برخی با تهاجم فرهنگی واینها هم با سیگار ، آخه نامردا چرا به خاطر جیبتون جوان مردم رو بدبخت می کنید ، تازه افتخار می کنند که شرکت سیگارت بهمن افتتاح شده ، روتون میشه این حرف رو بزنید ، کدوم مجوزی این همه اجازه باز کردن مغازه های دخانیات رو داده ، آمریکا یا دوستان آمریکا ، درآمدتون گوارای وجودتون

رییس
Admin
رییس

متشکرم