بی خیال، لایکش کن ؛ سیاست دولت درباره امنیت فضای مجازی چیست؟

No votes yet.
Please wait...

حمیدرضا روایی نوشت:

١
وقتی ادعاهای گوناگون مبنی بر شنود تلفنی گسترده در جهان جنبه رسمی یافت، وقتی دامنه افتضاح به تلفن شخصی آنگلا مرکل بالاترین مقام اجرایی آلمان رسید، وقتی همکاری جدی شرکت های آمریکایی از مایکروسافت و گوگل و فیس بوک گرفته تا اپل و یاهو با سرویس های جاسوسی قطعی شده است، وقتی اروپا متوجه شد آمریکا آنها را استثنا نمی داند، چه شد؟

us spionage caricature  (6)
یک جنجال سیاسی رسانه ای به پا خواست. سفارت های آمریکا و انگلیس مراکز جاسوسی لقب گرفته اند. دولت ها دنبال راهکار مقابله افتاده اند. آلمان شکایت کرده و سفیر را احضار کرده است. اولاند تمام مذاکرات با آمریکا را تحریم کرده استت و ….(+ و + و …)
تازه ابتدای ماجراست و تبعات جدی تری در پیش خواهد داشت.
٢
وقتی آمار وحشتناک شنود تلفنی از ایران منتشر شد، وقتی همکاری قطعی توییتر و فیس بوک با سیاست های خاص آمریکا در قبال ایران قطعی شد، وقتی حساسیت ویژه اطلاعاتی درباره ایران محرز شد، چه شد؟(+ و + و +  و … )

us spionage caricature

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اخیرا خواستار رفع فیلتر فیس بوک شدند! همت بعضی رسانه ها و روزنامه ها ( حتی در حد تیتر اول!) نیز به این مسئله معطوف شده بود و می شود!

وزیر محترم همچنین فرمودند:”امروز انتقال آزاد اطلاعات به راحتی صورت می گیرد و ما نیز چاره ای جز تسهیل دسترسی آزاد به اطلاعات نداریم و باید از این فضا بهره برداری کنیم. جنتی افزود: نه فیلترینگ می تواند جلوی دسترسی انتقال اطلاعات را بگیرد و نه راههای ممانعت برای ارتباط با دهکده جهانی کار ساز واقع می شود؛ امروز ماهواره هایی به فضا پرتاب می شود که تلفن و موبایل از طریق این ماهواره ها می توانند صدها شبکه تلویزیونی را دریافت کنند، چگونه می توان جلوی این فناوری ایستاد؟” (+)

...  شورای شور ؛ پیشنهاد کردن محسن هاشمی برای شهرداری نشانه چیست؟

مقصود این نیست که فیس بوک باید فیلتر شود بلکه منظور آن است که ببینیم در چه عالمی سیر می کنیم!!!
البته یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی در مصاحبه با صدا و سیما  در واکنشی جالب ضمن تایید وصول این اخبار به ایشان و حتی اخبار شنود از مسئولین! فرمودند اگر مدارک مستدل تری بیابیم در مراجع بین المللی شکایت می کنیم!

ان شاءالله که واکنش ها بیشتر از این بوده و مشکل از بی خبری ما باشد.

us spionage caricature  (1)

٣
این صحنه می تواند در وزارت ارشاد، مجلس، وزارت ارتباطات، دفتر رسانه های پر ادعا یا …  اتفاق بیفتد. تصور کنید:
افراد نشسته اند پای فیس بوک و خبر ها را می خوانند: “چین خواستار توضیح آمریکا در مورد جاسوسی اطلاعاتی شد
– چه جالب!
آمریکا از فیس بوک به عنوان ابزار جاسوسی استفاده می کند
– اِاِاِ
۱/۷۳ میلیارد شنود تلفنی از ایران
– نه بابا؟ واقعا؟ لایکش کن!

No votes yet.
Please wait...
به اشتراک بگذارید!

نویسنده مهمان

می اندیشم میزبان نویسندگان متنوع و دیدگاه های گوناگون است. دیدگاه هایی ارزش مند و حتی متضاد از جهات مختلف موضوعی پایگاه. (می اندیشم تنها بازتاب دهنده است و مسئولیت نوشته های مهمانان بر عهده نویسندگان است.)

مطالب مرتبط

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of